Prisijunk ir tu!

2015-12-30

Deep winter thoughtful

Praeitų metų albume guli nuotrauka su žiemos vaizdu pro langą. Pažiūriu į nuotrauką, tada į langą, tada vėl į nuotrauką. Hm... Sunku rasti skirtumų. Viskas kaip buvę: namai nenugriauti, vis dar išdidžiai užstoja gražų horizontą ir neketina iš ten trauktis, sniego nors ir kukliai, bet matyti, medžiai taip pat nepasijudino iš vietos, nepabūgę stiprių vėjų pasitenkino keliomis aplaužytomis šakomis. O žmonės irgi praeina vis tie patys, nors gal išoriškai ir šiek tiek pasikeitę, vietoje senų batų avi naujus ir brangius, o vietoje močiutės megzto šaliko užsimaukšlinę vienspalvį medžiaginį ir kiek niūroką. Keista, bet pirštinių išvis nematyti. Gal žiema pernelyg netikėtai atsliūkino, visą žiemos mėnesį tampė už ūsų visus ir tartum leido suprasti, kad laukti šalnų nė nevertėtų. Ką gi, žiema ir vėl atėjo netikėtai. Gal ir gerai, labiau imam vertinti jos privalumus ir mažiau pastebime trūkumų ar bent jau garsiai apie tai nekalbame, nes baisu, kad sniegas nutirps nuo mūsų žodžių.

Jei išeičiau laukan - pamatyčiau skirtumų daugiau, nei galima įsivaizduoti. Bet, kad neturiu tokios nuotraukos, kuri apimtų visa tai. Daugiaaukščiai lyg beždžionėlės ėmė renovuotis iš eilės, vaizdo reikalai pagerėjo, bet žmonės, kurie juose gyvena - liko tokie patys. Materialius dalykus galima koreguoti kur kas greičiau, nei mus. Mes keistis planuojame savaitėmis, mėnesiais, metais, bet vargu ar taip tolygiai ir greitai galime pasikeisti iš esmės kaip daugiaaukštis namas, kuris nepaliko nė menkiausio noro vadintis prastai. O mūsų trūkumų žmonės taip greitai neužmirš ir pastebės labai greitai. 

Kažkur skaičiau nuostabią citatą "We are born in one day. We die in one day. We can change in one day. And we can fall in love in one day. Anything can happen in just one day." Taip teisinga. Bet norėčiau dar pridurti, kad visą gyvenimą gali sujaukti vos viena diena, todėl mes esame be galo įpareigoti kiekvieną dieną padaryti žygdarbį, kad kažkas mumis išties didžiuotųsi. Mes galim pasikeisti per vieną dieną, bet tas žmogus, kuris buvo anksčiau vis tiek bus mumyse. Jis nebus kažkieno, už jį nebus atsakingas kažkas kitas apart mūsų.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą