Prisijunk ir tu!

2014-08-23

Movie/Book: A Walk to Remember

Vos prieš savaitę, pagaliau susigriebiau perskaityti knygą. Pažvelgiu į knygų lentyną, o ten - 600 psl. storumo knyga, kurios pradžią pamirščiau perskaičiusi iki galo ir dar keletas kitų, jau perskaitytų. Ir dar viena - nei skaityta, nei su bauginančiai daug puslapių. Nereikėjo nė kelių dienų kol ją užbaigiau skaityti, labai lengvai susiskaitė. Nors regis man sunku surasti tokią knygą, kurios nenumesčiau į šalį perskaičius kelis puslapius, nes skaitau juos visą amžinybę. 
Taigi, klaida mano buvo ta, kad prieš perskaitant ją mačiau filmą pastatytą pagal šią knygą ir galėjau nuspėti pabaigą. Bet jei nebūčiau jo žiūrėjusi, manau, kad ir knyga nebūčiau susidomėjusi. Todėl per daug nesigailiu. 

Filmas
Skubėk mylėti/Įsimintinas kelias

Aprašymas: Du labai jauni ir labai skirtingi žmonės nori mylėti... Bet pirmiausia jiems teks labai daug ko vienam iš kito pasimokyti. Jis nenori palikti savo „kietųjų draugų", ji – savo širdyje ilgai slėptos paslapties.
Mano nuomonė: Pradžia mane tikrai sudomino, nors ir pamaniau, kad tai bus filmas su banaliu siužetu. Nuo pradžios tapo aišku, kad blogas berniukas įsimylės gerą mergaitę, bet sudomino kas bus toliau. O toliau vyko viskas gražiausio ir šilčiausio, ji jį išmokė tikėti, jis išmoko nepaisyti savo "chebros" nuomonės. Skaudu buvo matyti, kaip jos akivaizdoje jis apsimeta. Aha, bet užkibo. Jis sužinojęs geros mergaitės paslaptį ėmė pildyti gražiausius jos norus, gražūs jausmai persipynė su žiauriu likimu. Koks akmuo giliai širdy. Sugraudino. Ypač filmo pabaigoje, kuri užsibaigė šia fraze: “Mūsų meilė kaip vėjas. Jos nematai, bet jauti." Gražus ir graudus filmas, ir nebanalus, kaip galėjo iš pradžių pasirodyti. Oi, ne.


Knyga
Įsimintinas pasivaikščiojimas

Aprašymas: „Sulaukus septyniolikos mano gyvenimas negrįžtamai pasikeitė.“ Taip prasideda jaudinamas Nicholaso Sparkso pasakojimas apie Landoną Karterį, vaikinuką iš nedidelio Šiaurės Karolinos miestelio Boforto. Landonas yra tipiškas šešto dešimtmečio paauglys, kurio tikslas – smagiai praleisti paskutinius mokyklos metus prieš iškeliaujant į koledžą. Mažiausiai, ko tikėjosi klasės šaunuolis ir kongresmeno sūnus, tai pamilti Džeimę Salivan, mielą, pamaldžią miestelio baptistų pastoriaus dukterį, vilkinčią nutįsusius megztinius ir niekada nesiskiriančią su Biblija. Kasmetinio kalėdinio vaidinimo vakarą Landono širdis suvirpa ir gyvenimas pasikeičia visiems laikams. Per kelis vėlesnius mėnesius Landonas atranda tiesas, kurių kiti ieško visą gyvenimą: tiesas apie davimo džiaugsmą, grožio prigimtį, netekties skausmą ir, svarbiausia, keičiančią meilės galią.
Mano nuomonė: Knyga nepriminė filmo. Kitokios situacijos, tik vietomis kažkas atitiko. Pradžia, kitaip nei filmas - nesudomino. O kuo toliau, tuo labiau įtraukė. Viskas rutuliojosi greičiau, nei filme, nes ten blogas berniukas turėjo kiek piktesnių ketinimų. Daug jausmų - gyvenimo prasmė, pasiaukojimas, susitaikymas. Iš esmės - nors filmas ir knyga yra skirtingi, išmoko tų pačių dalykų, priverčia susimąstyti. Ir žinoma, sugraudina.

Apibendrinant, tiek filmui, tiek knygai verta sugaišti laiką. Nors vietomis trūksta veiksmo, kažkokių intrigų, sumaišties. Vienaip atrodo nuobodokas, o kitaip tiesiog vertas apmąstymų. O viskas prasidėjo nuo šito: "Mielai eisiu, tik su viena sąlyga. Pažadėk, kad manęs neįsimylėsi."

 Who's that girl?
A walk to remember <3


Manau, kad po šios apžvalgos neliko jokių abejonių ką veikti vakarais šaltėjant orams.
Gal jau matėt šį filmą ar skaitėt knygą? Ką manot? Pasidalinkit nuomone!

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą