Prisijunk ir tu!

2015-03-31

Everything pales


Kas bus, kai visi žodžiai bus jau išsakyti? Visos natos išrašytos ir visos dainos sudainuotos. Kai žymios frazės taps banalios, kai žodžiai nebeteks prasmės. Kai neužteks ištarti žodžio 'branginu', kai iš tiesų branginsi. Neužteks ištarti 'nekenčiu', kai iš tiesų nekęsi. Neužteks žodžio 'ne', kai iš tiesų tai ir turėtų reikšti ne. Reikės galybės pastangų kažkuo žmogų įtikinti, kad jis iš tiesų giliai širdyje tuo patikėtų ir ranka į tavo žodžius nenumotų. 
Juk tiek daug melo ir neteisybės aplink mus zuja, lyg įkyrių musių, kad sunku atskirti melą nuo teisybės. Mūsų sielose nuo ašarų susiformavo lyg išdžiuvusių upių vagos, kurios kadaise pritvino dėl neteisybės. Galiausiai net nebepastebim kaip imam analizuoti kiekvieną žodį, kad dar kartą nebūtume įskaudinti. Nebetikim pasakaitėmis, kaip kad seniau. O kas toliau, prie ko tai mus priveda? Viskas išblanksta, subanalėja. Banalūs žodžiai, banalios eilės, banalios vietos, banalūs žmonės. Norim būti vienodi ir siekiam nuobodžių standartų, vaikomės tendencijų lyg pamišę ir pasmerkiam tuos, kurie yra savotiški. 
Melo kaip ir banalybės tiek daug šiam pasauly, o galbūt atvirkščiai. Jie seka vienas po kito, kaip kad laikrodžio rodyklės... Visą amžinybę. Amžinai kaip žmonija. Ar išsikraus jo baterijos? Ar po 100 metų kas nors pasikeis, bet ar pasikeitė kažkas dabar nuo praeities. 
Viskas eina ir tiesiog veržiasi į priekį, kol galiausiai išseksim. Galbūt tikrai kažkada išseksim ir pritrūksim idėjų. Ar pasiekus tam tikrą telefonų plonumo ribą juos ims storinti, kad nutrauktų monotoniją? Ar bus kažkas galintis dar mus nustebinti? Netgi drabužių tendencijos metai iš metų ima kartotis, nes nebėra ko daugiau išlaužti. Galų gale, vos tik pasirodo nauja dizainerio drabužių kolekcija - imame ją graibstyti. Kodėl? Jei graibstom ko gero nebūsim tokie jau išskirtiniai. Tad dėl ko? Kad būtume vienodi - madingi ir stilingi?
Kai ką pakeisti gal ir ne mūsų jėgoms, tačiau išmainyti melą į tiesą galim tuojau pat. Tam, kad viskas turėtų savo vertę, ir tam, kad ir tylėti dar būtų prasmės.


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą